Lütfen bekleyin..
23.04.2018 12:34
Foto Galeri Video Galeri

FARABİ PROJESİ HIZ KESMEDEN FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

“Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı (PYE II)” kapsamında Payas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen TRH1.2PYEIS/P-03/508 referans numaralı “Farklıyım, Çünkü Akredite Belgeli İşgücüyüm (FARABİ) Projesi”nin 2. Platform toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Eray SARI, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Proje Ortakları ve Sanayicilerden oluşan geniş bir katılımla 27 Ekim Perşembe günü Payas sahili Deniz yıldızı Restaurant’ta gerçekleştirildi.

28 Ekim 2016 13:14
+ -

Farabi projesi kapsamında yapılan 2.Platform toplantısında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında katılımcılara bilgilendirme yapılarak istişarelerde bulunuldu.

Bunun yanı sıra Makine Bakımcı, Çelik Kaynakçısı ve Köprülü Vinç Operatörlüğü alanlarında mesleki eğitim alan 200 kursiyerin istihdam edilmesine yönelik çalışmalar yapıldı.

Mesleki eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere yönelik Akredite sınavı ve Belgelendirme işlemleri hakkında platform üyeleri bilgilendirildi. Ayrıca Payas MTAL ile KOSGEB arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. 100 kursiyere verilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine seçilecek adaylarda ne gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması gerektiği konuşuldu.

Platform üyeleri tarafından askerliğini yapmış ve kendi işini kurma isteğinde olan genç girişimcilerin öncelikli olarak tercih edilmesi kararı alındı.

Toplantıda konuşulan bir diğer konu okulumuzda öğrenim gören 300  öğrenciye verilecek olan 24 saatlik İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) eğitimleri oldu. Bu İSG eğitimi sayesinde öğrencilerimiz bilinçlendirilerek İş kazaları konusunda öğrencilerde farkındalık oluşturmak hedeflenmektedir.

 

  • Bu haberi paylaşın:
Yorum Yapabilmek için Sisteme Giriş Yapmanız Gerekmektedir.
Yorumlar (0)
Bu habere henüz bir yorum yapılmamıştır, ilk yorumu eklemek için yukarıdaki formu doldurunuz
Facebook ile Yorum Yap
Benzer Haberler
Samandağ Belediyesi Sponsorluğunda 19 Nisan 2018 Perşembe günü saat 19:30’d..
Defne Belediyesi bünyesinde kurulan Koza Evi, Türkiye’nin dört bir yanından..
Dörtyol ilçesinde Karakese Ortaokulu öğrencileri Beden Eğitimi Öğretmenleri..
Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliy..
4 yıllık hizmet süresinde il genelinde 15 bin fidanı toprakla buluşturan Ha..
Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafın..
Haber Kategorileri
© 2018 - İlk Kurşun Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=